Penzion Markus Frymburk Frymburk Frymburk Lipno na kole Lipno na in-line bruslích Frymburk

aktuální informace ze skiareálů Lipno

V Lipně nad Vltavou, dne 6.3.2014

Tisková zpráva společnosti LIPNO SERVIS s.r.o.

Skiareál Lipno: Jedny z nejlepších podmínek k lyžování v České republice

Výška sněhu od 20 do 50 centimetrů, všechny sjezdovky otevřeny, v provozu skicross, snowpark a bezplatné lyžařské hřiště Foxpark kapitána Lipánka. Ve Skiareálu Lipno panují jedny z nejlepších podmínek k lyžování v České republice.

„Lyžování je stále perfektní. Nejlepší je lyžovat hned ráno nebo v dopoledních hodinách, kdy jsou sjezdovky po noci v perfektním stavu. Se stoupajícími teplotami a sluncem sníh měkne a lyžování je těžší. Vše ale vynahrazuje slunečné počasí,“ sdělil k podmínkám mluvčí Skiareálu Lipno Jiří Falout.

V provozu je kompletní areál. Lyžaři mají k dispozici 8,3 kilometrů sjezdovek, což je nejvíce na Šumavě. V provozu jsou také všechny lanové dráhy i tři pojízdné koberce ve Foxparku kapitána Lipánka.

Díky skvělým sněhovým podmínkám se na Lipno vrátí v příštím týdnu lyžařská reality show S ČT Sport na vrchol, a to od středy 12. do soboty 15. března. Původně se měl obří slalom jet v jiném areálu.

„Závodit se bude opět na sjezdovce Promenádní. Lyžaři na Lipně tak mají jako jediní v České republice možnost zakusit tento projekt hned dvakrát v jedné sezóně. Opakovaný zájem České televize o Lipno navíc potvrzuje, že podmínky k lyžování jsou tady skutečně jedny z nejlepších v České republice,“ uvedl Falout.

Metrový dort pro Foxe i děti

Osmé narozeniny maskota lišáka Foxe zpestří sobotní lyžování ve Skiareálu Lipno. Party začne ve 14 hodin, chybět nebude dětská diskotéka, soutěže a další zábava. Fox dostane dort, který dá ochutnat dětem. Dostane se na všechny. „Objednali jsme Foxovi metrový dort pro 300 až 400 dětí. Před dětmi jej lišák rozkrojí a všichni si jej budou moci ochutnat,“ sdělil k akci Falout.

Popřát Foxovi přijdou také ostatní maskoti, kteří se na Lipně pohybují. „Vše se odehraje u nástupu na lanovku Jezerní. Součástí budou soutěže, děti budou moci Foxovi namalovat přáníčko. Každý gratulant dostane od Foxe dárek. Chybět nebude ani dětská diskotéka,“ dodal Falout.

Odpoledne na kolo, stezku nebo Hopsária či vodního ráje

Lyžaři na Lipně kombinují unikátní možnost lyžování s jízdou na kole nebo in – line bruslích. Vyměňují Jezerní sjezdovku za Jezerní cyklo a in-line stezku. To nikde jinde v České republice není možné.

„V naší půjčovně Intersport rent v Kapitanátu, která se nachází dole v přístavu hned na cyklostezce, již půjčujeme in-line brusle a v současné době sem navážíme i kola. Půjčovat je budeme od soboty. Registrujeme už zájem o projížďku kolem Lipna. Cyklo a in-line stezka je po zimě zametena a v provozu,“ dodal Falout.

Lyžaři také vyrážejí na Stezku korunami stromů. Na Kramolíně si mohou půjčit zdarma boty, uschovat lyže a vyjít si až do výšky 40 metrů, kde se mohou kochat pohledem na Šumavu, Lipno nebo Novohradské hory. Pokud budou mít štěstí, jsou vidět také Alpy.

„Mnoho lyžařů vyráží také do našeho Hopsária, světu plného prolézaček a skluzavek a další zábavy, nebo do vodního ráje Aquaworldu Lipno,“ dodal Falout.

 

 
*
*
*
 
 

Rezervace

Webkamera