Penzion Markus Frymburk Frymburk Frymburk Lipno na kole Lipno na in-line bruslích Frymburk

Letní dovolená na Lipně

V letním období je Frymburk ideálním místem pro dovolenou u Lipna. Jeho poloha je vhodná pro mnoho typů turistiky, rekreace a sportovního vyžití. Cyklistika, inline bruslení, pěší turistika, výlety po památkách, vodní sporty, wellness, to je jen částečný výčet aktivit, jimž se u nás můžete věnovat.

Cyklisté jsou v Pensionu Markus vítáni, a proto jim nabízíme k úschově kol prostorné garáže. Cyklotrasy na Lipensku vedou krásnou přírodou podél pravého i levého břehu nádrže Lipno a navazují na dobře značené rakouské cyklotrasy. Nároční cyklisté mohou využít služeb Bikeparku Lipno, který nabízí vzrušující a přitom bezpečný 1500 m dlouhý sjezd vhodný i pro děti a začátečníky. Novinkou letošní sezony je prodloužení Jezerní stezky, která vede z Frymburka přes Lipno nad Vltavou až do Přední Výtoně. Stezka vede mimo silniční komunikace a je určena cyklistům, pěším, ale i in-line bruslařům. V případě, že nevlastníte kolo nebo in-line brusle, ve Frymburku se nachází půjčovna kol a in-line bruslí (půjčovna je umístěna přímo vedle pensionu Markus).

Pěší vycházky do krajiny v okolí Frymburka Vám přinesou další příjemné zážitky. Můžete využít značených turistických stezek na pravém i levém břehu nádrže Lipna.  Pro rodinný výlet můžete využít jednoduchý výstup na místní kopec Marta. Na kopci Marta si můžete prohlédnout nově opravenou kapli a užít si výhled na vodní plochu nádrže Lipna, šumavské kopce a Alpy. Pro návštěvu pravé strany břehů nádrže Lipna můžete využít pravidelně jezdící převoz „Hraničář“. Převoz jezdí v pravidelných hodinových intervalech na trase Frymburk – Frýdava a přepravuje chodce, cyklisty i motoristy. Na pravé straně Lipna doporučujeme výstup na vrch Svatý Tomáš, kde se nachází nejvýše položený hrad v Čechách Vítkův Hrádek s rozhlednou. Na celodenní výlet můžete vyrazit do národní přírodní rezervace Čertova stěna, která se nachází kousek od silnice mezi Vyšším Brodem a Loučovicemi.  K návštěvě také láká národní park Šumava. Mezi turisticky nejoblíbenější místa na Šumavě patří například Plešné jezero, Schwarzenberský kanál, Medvědí stezka nebo prameny Vltavy. 

Výlety do blízkých obcí Vám nabídnou setkání s historicky zajímavými místy. Ve starobylém Českém Krumlově (24 km) můžete navštívit nejen zámek s krásnou zámeckou zahradou a otáčivým hledištěm, ale také mnohé galerie či muzea. Dále je možno navštívit Vyšší Brod (18 km) s cisterciáckým klášterem a poštovním museum.  Nedaleko Vyššího Brodu se nachází hrad Rožmberk, který je opředen pověstmi o Bílé paní. S pověstí o Bílé paní se můžete blíže seznámit během prohlídky nebo během večerního představení divadelní hry přímo v prostorách hradu. Váš další výlet může vést do krajského města Českých Budějovic (50 km) či na zámek Hluboká (60 km), kde kromě zámku mohou děti navštívit i zoologickou zahradu.

Vodní sporty a lodní doprava jsou nedílnou součástí pobytu u největší vodní plochy v Čechách.  Kromě oblíbeného koupání na místní pláži a rybaření si můžete užít vyhlídkovou plavbu parníkem nebo vyzkoušet potápění,  jachting, windsurfing či kiteboarding. Ve Frymburku můžete využít půjčovnu pramicí, šlapadel a plachetnic. V Černé Pošumaví (11 km) se nachází půjčovna a škola windsurfingu. Pokud dáváte přednost divokým vodám, je možné zajistit plavbu na raftech i kánoích z Vyššího Brodu (24 km)  do Českého Krumlova. Při vyšším stavu vodní hladiny je možné splouvat Vltavu i v národním parku Šumava a to v úseku Lenora – Soumarský Most – most u obce Pěkné.

Pro odpočinek i zábavu v jakémkoli ročním období můžete navštívit přímo ve Frymburku WELLNESS centrum. Wellnes centrum nabízí řadu služeb, díky kterým si můžete příjemně odpočinout. Užít si zde můžete masáže, aquapark, bowling, squash nebo pobyt v solné jeskyni.

Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že si odnesete mnoho krásných letních zážitků z podhůří Šumavy. 

 
 
18-10.jpg d-001.jpg c-023.jpg
d-003.jpg italie07-014.jpg lakusnik-vodni.jpg
ostr-07-050.jpg scan10048.JPG ostr-07-022.jpg
scan10047.JPG scan10070.JPG scan10074.JPG
scan10053.JPG stulik-zluty-3.jpg vb-155.jpg
vltava07-2-177.jpg scan10075.JPG 2010-107.jpg
2010-120.jpg 2010-115.jpg 2010-113.jpg
2010-112.jpg 2010-129.jpg cervenec07-155.jpg
cervenec07-168.jpg fr-markus-025.jpg p-094.jpg
podzim08-zima09-020.jpg fr-markus-128.jpg

 
*
*
*
 
 

Dovolená na Lipně

Rezervace

Webkamera