Penzion Markus Frymburk Frymburk Frymburk Lipno na kole Lipno na in-line bruslích Frymburk

Zimní dovolená na Lipně

Protože se Pension Markus nachází u Lipna v šumavském podhůří, jedná se o ideální místo, kde se dá strávit zimní dovolená. V okolí se nachází několik moderních lyžařských areálů i tratě pro běžecké lyžování. Skvělým zážitkem je bruslení na zamrzlém Lipně.

V blízkosti města Frymburk se nachází menší lyžařský vlek na kopci Marta. Vlek je od Pensionu Markus vzdálen pouze cca 15 minut chůze. Kopec Marta je určený zejména pro začátečníky a děti. Pro rodiny s dětmi a začínající i pokročilejší lyžaře je velmi vhodný Skiareál Lipno. Skiareál Lipno je od penzionu vzdálen pouze 7 km. Pro pokročilejší a náročnější lyžaře doporučujeme využít rakouské lyžařské areály Sternstein (30 km) nebo Hochficht (59 km). U každého z areálů jsou k dispozici také běžkařské trasy. V okolí Frymburku najdete 40 km upravovaných běžeckých tratí pro klasický běh i bruslení. Zamrzlá vodní plocha Lipna nabízí běžkařům další upravené stopy. Při nedostatku sněhu můžete navštívit 46 kilometrů vzdálený běžecký areál v Schönebenu nebo 30 kilometrů vzdálené rakouské středisko Sternstein (www.Sterntein.at). 

Bruslení na přirozeně zamrzlé ploše nádrže Lipno patří jednoznačně k nejkrásnějším zážitkům v zimní sezóně. V roce 2012 byla bruslařská dráha z Lipna nad Vltavou do Frymburku za přítomnosti komisaře oficiálně označena jako nejdelší bruslařská dráha na světěDráha se svou délkou 10 922 metrů překonala 7.8 kilometrů dlouhou bruslařskou dráhu v kanadské Ottawě. Nástup na bruslařskou dráhu je pouhých 5 minut od pensionu Markus. Druhá bruslařská dráha začíná v Horní Plané a pokračuje směrem na Frymburk. V případě, že nemáte vlastní brusle, můžete využít půjčovny přímo u pensionu Markus. 
V případě silných mrazů zamrzá celá vodní plocha. Kvalita ledu ovšem závisí zcela na přirozených podmínkách, a proto je nutné se dopředu informovat o stavu ledu.

Netradiční zimní sporty se stávají na Lipensku velmi vyhledávanou zábavou. Chcete-li zažít opravdový zážitek, zkuste snowkiting. Jedná se o sport, který spojuje windsurfing, klasické lyžování a létání. Rychlá jízda na zamrzlé a zasněžené hladině jezera přináší opravdový adrenalin. Zamrzlé Lipno poskytuje také výborné podmínky pro ice surfing (zimní windsurfing). V zimním období se také můžete účastnit výletů, které pořádá Lipnoservis, vyzkoušet chůzi na sněžnicích nebo skijöring (jízda na lyžích za koněm), jízdu psím spřežením, zimní vyhlídkový let balonem nebo adrenalinový painball. V blízkosti Frymburku najdete také bobovou dráhu, která má celoroční provoz. Boby s gumovými kolečky jsou lehce ovladatelné i pro děti. 

Po sportovním vyžití můžete k relaxaci využít Wellness centrum ve Frymburku nebo si udělat odpočinkový den a navštívit historické město a památku UNESCO Český Krumlov. 

Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že si odnesete mnoho krásných zimních zážitků z podhůří Šumavy.

Odkazy

 
 
DSC_0268.JPG DSC_0276.JPG DSC_0265.JPG
DSC_0271.JPG DSC_0277.JPG DSC_0281.JPG
DSC_0287.JPG DSC_0282.JPG DSC_0294.JPG

 
*
*
*
 
 

Dovolená na Lipně

Rezervace

Webkamera